Modacılar bu sezon hiç olmadıkları kadar bir arada

Gazete yazıları, Moda, Türkiye halleri

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’un 8’inci sezonu bugün başlıyor ve 15 Ekim’e kadar Zorlu PSM’de gerçekleşecek.
Başarılı Türk modacıları ön plana çıkaran, ‘uluslararası bir etkinlik olma yolunda attığı adımlarla’ yerli tasarımı yabancı yatırımcılarla buluşturmayı hedefleyen moda haftası geçtiğimiz sezonlarda çok da iyi günler geçirmedi.
Terör her moda haftası öncesinde bir şekilde kendini gösterdi. Ancak bu sene modacılar, inadına bir arada olma ve birlik gösterme kararı aldılar.
36 marka ve tasarımcı; bu sezon yıldızlar karması gibi… Türk modasını yurt dışında başarıyla temsil eden isimlerden Arzu Kaprol, Atıl Kutoğlu, Bahar Korçan, Bora Aksu, Dice Kayek, Dilek Hanif, Lug Von Siga, Özgür Masur, Özlem Kaya ve Özlem Süer bu sezon hep birlikte MBFWI takviminde yer alıyorlar.

Mehtap Elaidi, Bahar Korçan ile..
Mehtap Elaidi, Bahar Korçan ile..

Diğer değerli tasarımcı ve markalar da şöyle:
⁠⁠⁠⁠Afffair, AslıAlev, Ayşe Deniz Yeğin, Bashaques’, Belma Özdemir, Bora Aksu, Brand Who, Can Yunus Çetinkaya, Cihan Nacar, Çiğdem Akın, Db Berdan, Derya Açıkgöz, Doğay Can, Kiğılı, Les Benjamins, Lug Von Sıga, Mehtap Elaidi, Meltem Özbek, Mert Erkan, Miin, Mudo, Murat Aytulum, New Gen, Raşit Bağzıbağlı, Selma Çilek, Selma State, Sudi Etuz Ve Tuba Ergin.

Bora Aksu, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar, Kış 2016
Bora Aksu, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul Sonbahar, Kış 2016

 

* Bu yazı Nilay Örnek’in 11 Ekim 2016 tarihli Sözcü Gazetesi’ndeki köşesi için yayılmıştır.