Nasıl Olunur’un çizgi kayıtlarından biri… Konuk, Levent Kazak

ALAN SEÇ OKU, Hayata Dair, Nasıl Olunur?, PODCAST, Podcast, Portre

Sık sık anılacak bir ‘Nasıl Olunur?’ bölümü; senaryo yazarı Levent Kazak ile… Nedenini ancak dinleyenler anlar:)

“Bu söyleşi ile ilgili hâlâ arıyorlar; ağlayanlar mı istersiniz, gülenler mi, 30 yıl sonra hatırlayıp özleyenler mi? Kendi sesimi duymaktan hiç hazzetmem ama dayanamadım, baştan sona dinledim. Keyifli bir iş olmuş, siz de dinleyin :) teşekkürler” diyerek paylaşmıştı Levent Kazak, twitter’da bu ‘Nasıl Olunur?’ kaydını…

Az bile söylemiş, a-acayip bir yayın… Film izler gibi dinlediğimiz yayınlardan. Levent Kazak’ın entellektüel birimi, yaşadıkları, işindeki ustalığı pek çok şey etkiliyor bu yayının iyi olmasını.

Şöyle yazmışım bölümü tanıtırken:

“Onu ve ürettiklerini sessiz sessiz uzaktan izleyince zeki olduğunu düşünüyor insan; ince düşünen biri olduğunu, yazma işini bayağı iyi bildiğini, ciddiye aldığını… Ama onu, Nasıl Olunur’da dinleyince bunlara bir şeyler daha ekleniyor samimiyeti de size geçiyor. Hayat hikâyesi şaşırtıyor; Çerkes kökleri, yatılı okul deneyimi, özellikle de kızına sevgisi insanı etkiliyor. ‘Libretto dışında her türde yazan’ Kazak’ın, senaryo yazımı hakkında verdiği bilgiler ise meraklısına altın değerinde… Çok güzel bölüm, kaçırmayın…”

  • Ana görseldeki Levent Kazak fotoğrafını çeken kişi kim, bulamadım. Fransız Kültür Merkezi’ndeki bir sergiden.

Storytel ile yaptığımız bu yayınları malum nilayornek YouTube kanalından, Storytel, Spotify, iTunes gibi ortamlardan dinlenebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.