Nasıl Olunur’un 50’nci bölümünde konuk mimar Emre Arolat

Nasıl Olunur?, Podcast, PODCAST, Portre, Sanat, Şehir, Türkiye halleri

Sesli kitap sistemi Storytel ile birlikte yaptığımız Nasıl Olunur’da dile kolay 50’nci bölüme geldik…
Konuğum mimar Emre Arolat. O, Türkiye’nin en yetenekli, en çok tanınan, en fazla tartışılan ve tartışan, hem proje, hem de yazın anlamında en çalışkan mimarlarından biri.
Programa “Nasıl iyi mimar olunur?” sorusunun yanıtıyla başladık Sancaklar Camii’nden Hatay’daki müze otele, “açık, dışa dönük ve kışkırtıcı” biri olma yolculuğundan Kanal İstanbul’a pek çok konuda konuştuk. Bu bölüm ‘biraz’ uzun; çünkü Emre Bey ile aslında başta istenmeyen bir arıza nedeniyle iki kere konuştuk, iki yayın çekmiş gibi olduk. (Felix Culpa:) Böyle bir sözlü kayıt varken çok kısaltmaya da gönlüm el vermedi; 110 dakika. Ama dinleyen, dinleyene… Siz de dinlemek isterseniz linki burada.

4 comments

  • Nilay hanım öncelikle merhaba. Büyük bir keyifle dinlediğim podcast serisi olan ‘Nasıl Olunur’ için sizin aracılığınız ve araştırmacı ruhunuzla dinlemek ve notlar almak istediğim bazı kişiler var. Bunlardan ilki Han Tümertekin. Bir mimarlık öğrencisi olarak proje tasarlarken aynı podcasti defalarca üst üste dinlemek ve o sırada notlar almak çok zihnimi açıyor. İlerleyen dönemlerde bir bölümü Han bey ile yaparsanız şayet “yapılan binayı o bölgeye, o topografyaya ait kılmanın onun için önemini, bunun mimarlığa bakış açısını nasıl şekillendirdiğini ve tasarım sürecini nasıl ilerlettiğini” sormanızı ve bunun cevaplarını sizden dinlemeyi çok isterim. İyi çalışmalar..

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.