Kısaca bugünkü bir deneyimle mobilet nedir?

İlginç bilgi, Şehir

Arkadaşım Mehmet, sürpriz yaparak bana bir bugün gerçekleşecek Babylon Soundgarden Festival bileti almış! Ne güzel! Ancak ben gidemiyorum. Ama yeni bir tür bilet alma ve etkinlik planlama programı Mobilet ile yerimden kıpırdamadan başkasına transfer edebiliyormuşum biletimi!! Bana biraz ilginç geldi, ‘ne ve nasıl?’ını bir paragraf yazmasını istedim. Belki size de yararlı olur…

“Mobilet https://www.mobilet.com , aslında bilet almanın öncesini ve ötesini de kapsayan bir sosyal keşif ve planlama platformu. İçindeki etkinlikler çoğaldıkça bizim ilgi alanlarımıza özel bir şekilde karşımıza çıkacak. Yani ilgilenmediğimiz konulardan çok, o güne kadar katıldığımız ya da ilgi alanı olarak seçtiğimiz etkinlikleri bize sunacak. Sevdiğimiz müzik türlerini kapsayan konserleri kaçırmamamız için önce onu önümüze çıkaracak. Gelecek zaman kullanıyorum çünkü Mobilet halen büyümekte olan bir platform. Halihazırda Contemporary Istanbul’dan Akbank Caz Festivali’ne çok sayıda etkinliğin bileti Mobilet üzerinden satılıyor. Ama bu etkinliklerin sayısı arttıkça Mobilet’in kişisel deneyim yönü daha da belirginleşecek.
Beni Mobilet’te en şaşırtan özellik ise aslında bilet alma deneyimine getirdiği farklılıklar. Örneğin bir sinema filmini birlikte izlemek istediğiniz arkadaşımıza hediye bilet alıp ona elektronik olarak transfer edebiliyor ya da ‘gelmek istiyorsa kendi alsın’ derseniz yanınızdaki koltuğu belirli bir süreliğini onun için rezerve edebiliyorsunuz. Yanıma bir arkadaşıma yer ayırdım onun yanına da bir başkasına ve diyelim ki yanımdaki arkadaşım gelemiyor, biletini almadı, ama diğeri aldı, hop onun yanındakini benim yanıma kaydırıyor, yani aramıza başka biri oturmuyor.
Diğer bir faydalı yenilik ise, satın aldığınız biletlerinin hiçbir zaman boşa gitmeyecek olması. Günü geliyor hepimiz üç dört ay sonrasındaki bir etkinlik için ilerisini pek de düşünmeden bilet satın alıyoruz ya da tam etkinlik gününde çok acil bir işimiz çıkıyor. Mobilet bu sorunu da çözmüş. Biletini aldığı etkinliğe gidemeyecek olanlar, biletlerini Mobilet üzerinden istedikleri kişiye transfer edebiliyor.”

Nitekim bugün ben de gidemeyeceğim Babylon Soundgarden Festivali biletimi kardeşime transfer ettim!