Cem Yılmaz: Narcos gibi bir senaryo olsa hayır demem

ALAN SEÇ OKU, Gazete yazıları, Komik, Müzik, Portre, Sanat, SİNEMA / TV, Sosyal Medya / Teknoloji, Türkiye halleri

Haftaiçi her gün televizyonda görmeye alıştığımız biriydi Yekta Kopan. Şimdi YouTube’da, Ata Demirer’den Demet Evgar’a, Cem Yılmaz’dan Kenan Doğulu’ya 150 konuk ağırlayan, 48 bölüm çekilen bir sohbet programı var: Noktalı Virgül.

Görüşüm o ki, bu kadar ünlü konuk, Kopan gibi bir güvenilir karakter, dost olmasa hemen bir internet kanalının röportaj teklifine “Evet” demezlerdi.
Kopan da önce buna hak veriyor. Ancak ekliyor: “Her konuk, sonradan daha özgür ve rahat bulduğunu söylüyor ortamı. 20 dakika derken, 1 saat su gibi akan programlar çekiyoruz. Mesela Cem Yılmaz, ‘Uygun bir senaryo gelse ben televizyon dizisinde oynarım’ı her yerde söylemez. Ya da Ata Demirer, romantik bir şaka yaptıktan sonra ‘Dur ya yapmayayım Çağan Irmak bunu senaryo yapar’ esprisini burada daha rahat dillendirir”.
Bu arada Cem Yılmaz, “Narcos gibi bir rol gelsin hiç hayır demem” demiş! (Abi biraz iyi oynuyor, yazısı için http://wp.me/p79ANb-zd ve Escobar ile Narcos’u anlatan ‘Kötü adamlar da sevilir, bu hep böyledir yazısı için buraya http://wp.me/p79ANb-k3 )
Kısacası Kopan’ın programı baya haber dolu.

Yekta Kopan
Yekta Kopan

Barış Akpolat’ın müzisyenlerin günlük hayatlarına ‘takıldığı’ ‘Neye Niyet, Neye Kısmet – 3N, 1K’ ya da Murat Meriç’in plak çalarak konuklarıyla müzikten, güncelden, toplumdan söz açtığı ‘Plak Dolabı’ da Motto Müzik’te kaçırılmamalı.

* Bu yazı 8 Ekim 2016 tarihinde Nilay Örnek’in Sözcü Cumartesi ekindeki köşesinde yayımlanmıştır.