Can Manay niye sürekli su içiyor?

ALAN SEÇ OKU, İlginç bilgi, Sanat, SİNEMA / TV, Sosyal Medya / Teknoloji

“Can Manay gibi su içmek” diye bir kavram var! Ve anladım ki meğer çok merak ediyormuş herkes; niye durup durup su içiyor? ‘Fi’ dizisinde Can Manay karakterini canlandıran Ozan Güven marka konferansında açıkladı

 

Bu sene 18’inci yılına giren, Yürekli Holding’in düzenlediği Marka Konferansı’nın sahnedeki konuklarından biri de oyuncu Ozan Güven idi.
Sahneye Mirgün Cabas’ın konuğu olarak Puhu Tv’nin kurucusu Ateş İnce ve rol arkadaşı Senenay Sarıkaya ile çıkan Ozan Güven üçlünün en esprilisiydi.
İnce, yeni nesil dizi yayıncılığını, Puhu’yu anlattı. Sarıkaya, risk alıp başırılı olduklarını, yeni durumun dizi ve oyuncuların geleceğini değişeceğini, işlerin çeşitleneceğini, oyuncuların tepkiyi anında göreceğini söyledi.
Bu arada, Akilah Azra Kohen’in çok satan Fi, Çi, Pi adlı kitap üçlemesinden uyarlanan ve Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Büşra Develi ve Berrak Tüzünataç gibi isimlerin başrollerini paylaştığı Fi ve şimdi ikinci sezonuyla Çi, malum dizi olarak da büyük ilgi gördü.

SANSÜRSÜZ OLUNCA

Ünlü, popüler ve güzel/yakışıklı oyuncuların yer almasının yanı sıra dizinin “Sansürsüz” olacağı haberleri de dizinin izlenilirliğinde etkili oldu bence.
Çünkü kitapları okuyanlar biliyordu, Can Manay az sevişmiyordu mesela. Ya da diğerleri…
Esrar içen karakter de vardı, küfür de ediliyordu.
Bugünkü marka konferansında Ozan Güven güzel bir açıklama yaptı.
Ben Instagram’daki hikâyeler bölümüne “Ozan Güven, Can Manay’ın niye su içtiğini açıkladı” diye bir cümle yazınca gelen 100 kadar “Neden?” sorusundan da anlıyorum ki millet bunu da merak ediyor.
Zaten psikolojisi pek dengeli sayılmayacak Can Manay karakterinin dizide iki de bir, koca bir bardak suyu çoğu zaman asabi bir şekilde içmesi bir minik gündem olmuştu. “Can Manay gibi su içmek” diye bir kavram ve hashtag yani sosyal medya etiketi bile var; insanlar kana kana su içip altına “Can Manay gibi yazıyor…”

VE YANIT BU PARAGRAFTA

Güven şöyle bir şey dedi; “Ne olsa internetteyiz diye de abartmadık. Küfür edelim, onu bunu içip sürekli sevişelim durumu yapmadık yani. Biz de kendimizi bir takım etik kurallar koyduk. Mesela Can Manay çok içki içen bir karakter ama ben onu farklı bir şekilde, su içen bir karakter olarak yorumladım”.
Yani o sinirli, kritik anlardaki su içiş, aslında karakterin içkiye ihtiyaç duyduğu anlarının bir yorumu imiş.