Bu sene de 4 kilometre yürüyün, bir ağaç dikilsin!

ALAN SEÇ OKU, Doğa / Çevre, Şehir

Her 4 kilometrelik yürüyüşünüz için biri sizin adınıza ağaç diksin ister misiniz? Norveçli boya markası Jotun’un geçtiğimiz sene başlattığı ve çok kısa sürede, 34 bin 400 kişinin desteğiyle Balıkesir Gönen’de 10 bin ağaç ekilmesine aracı olan ‘Yeşil Adımlar’ uygulaması yeniden başladı.
Jotun, uygulamayı indirip 4 ve 6 kilometre yol yürüyen herkes için her yürüyüşte bir ağaç dikecek

 

Jotun Yeşil Adımlar uygulaması nasıl indirilir?
Önce uygulamayı indirebileceğiniz adresler:

Jotun YeşilAdımlar uygulaması ücretsiz olarak App Store’dan indirilebiliyor ve Google Play’den alınabiliyor.

iOS cihazlar için: https://appsto.re/tr/d6sujb.i Android cihazlar için: https://goo.gl/18fBkt

 

Farklı yoldan gidenlerde daha hızlı

Google’ın yayalar için geliştirdiği “Snap to Road” ara yüzü ile geliştirilen ilk uygulama olma özelliğini taşıyan Jotun Yeşil Adımlar uygulaması ile yürünen yollar uygulama üzerinden yeşile boyanıyor.
İnteraktif ve kullanıcı dostu uygulama ile kullanıcılar, henüz yeşile boyanmamış yani daha önce hiç yürünmemiş yollardan yürüdükçe her 4 kilometre için 1 ağaç dikilmesine; yeşile boyanmış yollardan yürüyenler ise her 6 kilometre için 1 ağaç dikilmesine katkı sağlıyor.
Bu da kullanıcıları yeni yollar keşfetmeye teşvik ederek haritada daha farklı rotaların yeşile boyanmasına sebep oluyor.
Eskişehir Turgutlar Ağaçlandırma Sahası’nda 3 orman büyüklüğünde bir Jotun Hatıra Ormanı’nı oluşturmayı oluşturan proje, bu sene 4 Ağustos’ta kadar sürecek, gelecek sene de farklı konuları destekleyecek.

 

  • Fotoğraf: Uygar Taylan