‘Zeytine, tohuma tutunmaya, kadını söz sahibi yapmaya çalışıyoruz’

ALAN SEÇ OKU, Doğa / Çevre, Türkiye halleri

Kafa Dergisi Nisan sayısı taze çıktı; ben de İyi Şeyler Kafası’ndan bahsedeyim…

Tarımın, dayanışmanın, kadının, toprağın değerini daha da iyi anlayacağımız bir dönemin hemen başındayken bu ayki portreyi okumanızı özellikle çok isterim.

Neptün Soyer, köy köy gezip Türkiye’nin dört bir yanındaki çiftçilere iyi ve temiz tarımın, tohumun önemini anlatıyor; tarımda kadınların da söz sahibi olması için çalışıyor. O, kadınlar için, çocuklar için, temiz tarım için, toprak için, Türkiye’nin parlak geleceği için çalışan, köy kasaba dolaşan idealist bir kadın; bir öğretmen, bir kooperatifçi, bir anne… Aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in eşi… Ben onunla @gelecekturizmde için yaptıkları proje sırasında tanışıp pek bir hoşlanmıştım; öncesinde, sonrasında yaptıklarıyla daha da çok taktir ettim. Hani “Bu ülkede ondan daha çok olsa” denilecek insanlardan… 

‘”Zeytine, tohuma tutunmaya kadını söz sahibi yapmaya çalışıyoruz” diyor..

Bu arada dergiden bahsedeyim. Canım Kafa Dergisi için bu ay bambaşka bir süreçti; evlerden dergi yapmak, ne demek, hiç evden gazete yapmamış biri olarak düşünemiyorum bile:) Ama onlar yaptılar; nisan sayısı çıktı. 68. sayıyı Türkiye’nin dörtbir yanından getir, istegelsin, yemeksepeti banabi, kafa.dukkan ve tüm sanal marketlerden alabiliyorsunuz. Şimdiden iyi okumalar.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.