Socrates dergisinin mekanı açılıyor… Socrates Pub’a ne dersiniz?

İlginç bilgi, Spor

Biz Türkiyeli gazeteciler, yurtdışındaki bazı güzel dergilere bakar bakar, hayallerimizi gerçekleştirmek ister, sonra da “Türkiye’de yapılmaz” der otururuz… Ya da dener; yerin dibine otururuz…
Socrates gibi bir dergi Türkiye’de birinci yılını kutlayacak! İşte güzellik budur… Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz denir ya… Nadir tutan vakalardan biriyle karşı karşıyayız:) Caner Eler (Bize böyle insanlarla gel hayat http://wp.me/p79ANb-j6 ) ve ekibi bu mutlu gelişmeyi Zorlu Performans Center’daki muhabbetli bir gece ile kutladı.
Gecede önce Özge Fışkın sahneye çıktı, ardından da Hey Douglas DJ’lik yaptı.

SOYUNMA ODASI BİR, MEKAN İKİ…

Basketbolcu Sinan Güler, sahneye çıktı Socrates içinde olacak ‘soyunma odası’ adlı bir bölümünün müjdesini verdi.
Bir başka güzel gelişmenin haberi ise dergiyi yayımlayan Can Yayınları’nın yayın yönetmeni Can Öz’den geldi.
Öz, kısa süre içinde İstanbul Teşvikiye’de Socrates Spor Pub / Cafe açılacağını söyledi. Artık Socrates’in ardından ‘pub’ mı, ‘cafe’ mi gelecek bu ruhsata bağlı! Malum günümüz işletmeci sorunsalı, içki ruhsatı.
Burası dergiyi sevenlerin, dergide yazanların, sporcuların, edebiyatseverlerin buluşacağı, maçların (tabii ki sadece futbol değil) seyredileceği bir yer olacak. Mönü de ona göre! Bir bisiklet turu mönüsüne ne dersiniz mesela…
Yazını bir yana, görselliğiyle de başka bir yere oturan ‘düşünen spor dergisi’ Socrates, sevdiğimiz yayınlardan; bol okuyanı, nice yılları olsun.

Bazı günleri kurtaracak bilgi: Bu arada derginin Spotify listeleri acayip güzel

Caner Eler ile Sinan Güler, Socrates 1 yıl buluşmasında sahnede...
Caner Eler ile Sinan Güler, Socrates 1 yıl buluşmasında sahnede…