‘Sizin için çok seviniyorum. Zengin olma tehlikesini atlattınız’

ALAN SEÇ OKU, Gazete yazıları, Portre, Sanat, SİNEMA / TV, Tiyatro

“Çok güzel şeyler anlatırdı, ağzından bal damlardı. Nefis bir adamdı… Saçma sapan 3 yıl.”
Geçtiğimiz hafta içinde, ölüm yıldönümünde, dostları, Kazdağları’ndaki mezarı başında Tuncel Kurtiz’i andı. Usta oyuncuyu şahsen tanımazdım.
Her şey bir yana yukarıdaki cümlelerin sahibi, Müzede Changa’nın ( http://wp.me/p79ANb-By ) kurucuları Tarık Bayazıt ile Savaş Ertunç’un yakın tanıklıkları beni ona çok yakın kıldı.
Hele ki, bir sohbette Bayazıt ile Ertunç’a söylediği “Sizin için çok seviniyorum. Siz de bizim gibi zengin olma tehlikesini atlattınız” sözü öyle derin, öyle muhteşem ki!
Yine bir konuya söylenen Bayazıt’a “E şekerim bizim gibilere kolay zor, zor kolay” cümlesi… İnsana yokluğunda bile ‘tutunma’ gücü veren insanlardanmış, nur içinde yatsın.

İşte 'zengin olma tehlikesini atlatan' Savaş Ertunç ile Tarık Bayazıt. Hem onların, hem Tuncel Kurtiz'in neşeli oldukları birer fotoğraf seçtim; bilerek... Birlikte oldukları dönemde çok eğlendiklerinden de emin olduğum için... (Bu arada fotoğraf bir Polonya yayınından, Jakub Ociepa, Agencja Gazeta için çekmiş)
İşte ‘zengin olma tehlikesini atlatan’ Savaş Ertunç ile Tarık Bayazıt. Hem onların, hem Tuncel Kurtiz’in neşeli oldukları birer fotoğraf seçtim; bilerek… Birlikte oldukları dönemde çok eğlendiklerinden de emin olduğum için… (Bu arada fotoğraf bir Polonya yayınından, Jakub Ociepa, Agencja Gazeta için çekmiş)

* Bu yazı 1 Ekim 2016 tarihinde Nilay Örnek’in Sözcü Cumartesi ekindeki köşesinde yayımlanmıştır.