Peki Zeki Müren de bizi görecek mi?

Gazete yazıları, Sanat

“Madame Tussauds nerede?” sorusuyla sayfayı okuyanları gördüm. Aşağıdaki müze açılmadan önceki bir yazı. Ben önce size aradığınız sorunun yanıtını vereyim, Taksim’e gelin, İstiklal’de yürüyün, yenilenen Grand Pera binasını göreceksiniz sağda. Zaten vitrinde bir Bruce Willis balmumu heykeli var.

Açıklandı; dünyanın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi Madame Tussauds’un dünyadaki 21. merkezi, Aralık 2016’da İstanbul’da Beyoğlu’ndaki Grand Pera’da (açılıyor. Balmumu heykelleri olacak Türk sanatçılar arasında isimleri açıklananlar Zeki Müren, Barış Manço, MFÖ, Adile Naşit ve Yaşar Kemal. Peki, insanların ’bir ünlü ile rahat rahat fotoğraf çektirme ihtiyacını karşılayan’ bu müzedeki 56 heykel içinde kimler olmalı? Bence dünyada biraz daha tanınan ünlülerimiz, Orhan Pamuk gibi isimler ya da Arap dünyasına hizmet edecek şekilde Kıvanç Tatlıtuğ’dan Beren Saat’e dizi yıldızları. Ben yine de, en çok Zeki Müren’in ne giyeceğini merak ediyorum.

  • Gazetede olmayan edit. Büyük hayalkırıklığı! Zeki Müren’in balmumu heykelini umarım bu kıyafetiyle yaptıkları doğru değildir!
  • Bu yazı Nilay Örnek’in 25 Haziran 2016 tarihinde Sözcü Cumartesi’deki köşesinde yayımlanmıştır.