Nasıl Olunur artık Youtube’da da var

Nasıl Olunur?, PODCAST, Podcast

Nasıl Olunur artık Youtube’da; hem de altyazılı

“Merhabalar. Ben Nilay Örnek. Yeni bir şeyler öğrenmeye meraklı herkesin ilgisini çekeceğini düşündüğüm ‘Nasıl Olunur?’ adlı podcast serimin YouTube versiyonuna hoş geldiniz! Bu seride mikrofonu, mesleklerini ustalıkla icra ettiğini düşündüğüm insanlara yöneltip onlara aynı soruyu soruyorum Nasıl Olunur?”

Ben de, pek çok YouTube yayınını başka bir iş yaparken dinliyorum. Ama bir podcast yayını, başka kanallar varken niye YouTube’dan dinlensin çok akıl erdirememiştim ama ikna oldum, birkaç nedenle bu yayınları YouTube’a da koymaya karar verdim.

Ciddi sayıda insan “Ne olur YouTube’da olsun oradan daha kolay dinliyoruz” dedi, bazı konuklarım eski yayınlara oradan bakmanın kolaylık olacağını söyledi, bizim programın ismi ve konsepti aynen kullanılmak istenirken pek çok insan “Sen niye YouTube’a koymadın ki zaten?” dedi -oldu, suç bende:)-… Gibi gibi… 

Tabii biz uzun zaman önce düşünmüştük de, Berk İmamoğlu ile “İçine çizgifilm mi yaptırsak?”dan tutun da fotoğraflı bir anlatıya pek çok şey düşünmekten yapamamıştık.

Sonuçta “Amaaan” dedik, “Hadi paylaşalım”. Kapak için yine Emre Yunusoğlu fotoğrafı kullandık, kapağı için son dokunuşu yine Uğurcan Ataoğlu yaptı, Sinan Hamamsarılar yükleme gibi angaryaları üstlendi:) 

Ve burada çok sevindiğim ve “İyi ki…” dediğim şey şu; nasıl oldu bilmiyorum, hemen olmayabiliyormuş.

Otomatik altyazı çıktı yayınlara. Ayarınızdan açarsanız görebiliyorsunuz. Tabii bazı yerleri anlamıyor ama bence gayet iyi ve anlaşılır.

Yani işitme engelliler de izleyebilecek yayınları; nasıl sevindim anlatamam.

İlk yayınlar, ilk konuklar oldu; Serdar Kuzuloğlu, Zeynep Atakan, İsmail Küçükkaya, İbrahim Selim, Murat Meriç. Böyle 5 bölüm 5 bölüm yüklersek, 100 bölüm ne kadar zamanda yüklenir bilmiyorum ama seri halde yapacağız…

Tekrar iyi dinlemeler:)

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.