Nasıl Bıçkın ve Ağlak olunmaz!?

Türkiye halleri

Sesli Kitap sistemi Storytel ile birlikte yaptığımız podcast serim Nasıl Olunur’da yeni bölüm geldi ve konuğum Can Kozanoğlu

Can Kozanoğlu için sosyolog, yazar ve gazeteci diyebiliriz ama yeterli olmaz… Yayınevinde editörlük, televizyonculuk, -17 sene- üniversitede hocalık, podcast yayıncılığı gibi birbiriyle bağlanan ama kimi için hakkıyla yapması çok da kolay olmayan işleri de oldu Kozanoğlu’nun… 

Başar Başaran ile yazışıyorduk, “Bıçkın ve Ağlak ile -yani kitabının ismiyle bile- dönemin, tipolojinin ismini koydu” diyordu. O, Cilalı İmaj Devri’nden Pop Çağı Ateşi’ne, şimdi de Bıçkın ve Ağlak ile dönemlerin isimlerini hep doğru koydu… Onunla sohbette konuya ailesinden girdik günlük yaşam rutinlerinden çıktık, kitaplarından konuştuk “Bugünler nasıl aşılır?”a kadar geldik.

Can ile çok şey konuşmak istediğimden, “Uff ya şunu da sorsaydım”, “Bunu da konuşsaydık” diyorum hâlâ. Nadide bir insanı daha tanımak isterseniz yayını nerelerden izleyeceğinizi biliyorsunuz:) Ama tabii ki link de burada.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.