Müzik içinde uyu

Seyahat

Oluyor işte bazı insanlarla onlarla tanışmadan da büyük bağ kurabiliyorsun. Mustafa Koç ile her hafta sonu kahvaltı mı ediyordum, David Bowie ile plak alışverişi mi yapıyorduk, Eduardo Galeano ile maç mı izliyorduk… Hayır ama bir şekilde ortak değerler bağlıyor, kayıplarında da üzüyor insan.
Pozitif Müzik ve Babylon’un kurucularından, genç yaşta kaybettiğimiz Mehmet Uluğ da pek çok insanı böyle bir duyguyla istemeden üzdü. Pozitif birkaç yıl önce onun ölümünü “Müzik sustu” kelimeleriyle duyurdu.

MEMO İÇİN BLUES

Geçtiğimiz çarşamba günü, Bomonti Ada’da Mehmet Uluğ’un yaş günü, bol muhabbet Cem Yegül ve Ahmet Uluğ’un leziz DJ’liği, iki de belgesel eşliğinde kutlandı.
David Murray, Craig Harris, Saul Williams, Pervis Evans gibi sanatçılarla yapılan ‘Blues for Memo’ albümünün hazırlık çalışmalarını izledik. Güldük, duygulandık, birini müzikle dans ederek andık. Dün de ‘Memo için Blues’ albümü satışa çıktı, onu alıp Düşler Akademisi, Mehmet Uluğ Müzik Evi’nde (MUME) çocuklara burslu eğitim verilmesini destekleyebilir, siz de bu ülkenin müzik için önemli isimlerinden birini anabilirsiniz.

ahmet ulug cem yegul

Yazı 16 Nisan 2016 tarihli Sözcü Gazetesi’nde Nilay Örnek’in köşesinde yayımlanmıştır.

 

mehmet ulug