Dartanyan’ı dinlemek ister misiniz?

Gazetecilik, Nasıl Olunur?, PODCAST, Podcast

Galiba yıl 1983; Milliyet Gazetesi’nde Enis Batur, Ömer Madra ve Oruç Aruoba’dan oluşan ve eklerden sorumlu olan ekip, Avrupa Ülkeler Ansiklopedisi’ni hazırlamaktadır. Çeviri yapacak birine ihtiyaç duyulur. Turhan Ilgaz, Sevin Okyay’a haber verir.Sonrası; Batur’un “Ömer, sonunda Türkçe bilen birini bulduk” nidasıyla bağlanan tatlı bir hikâye…

ÜÇ SLAHŞÖRLER VE…

Ömer Madra –Nasıl Olunur- bölümüne çalışırken okumuştum bu anektodu, Sevin Okyay’ın Ara Sıra ve Daima adlı kitabından… 

Okyay’ın değimiyle “Üç Silahşörler ve Dartanyan” olurlar onlar… Yıllarca birlikte çalışırlar.

Nasıl Olunur’a konuk etmek istediğim üç silahşörden biri yok artık. Oruç Arıoba, Gümüşsuyu’nda nerede oturuyormuş, –herumutortakarar.com için- onu arıyorum falan… Avunmalar.

Enis Batur… Zor… Gelmez diye düşünüyorum ama konuk olsa keşke…

BASININ SEVİN ABLASI

Basın-yayın dünyasında pek çok kişinin Sevin Ablası, Harry Potter kitapları başta pek çok eserin çevirmeni Sevin Okyay’ı ise dinleyebilirsiniz.

Çevirmen, yazar, gazeteci ve radyo programcısı…

O, hayatı boyunca okumayı, yazmayı, çeviri yapmayı, etrafına merakla bakmayı, çevresinden aile yaratmayı sevmiş ve iyi bilmiş biri. İşlerini neredeyse ‘üzerine para verecek kadar’ seven, çok çalışan, kıymetli biri Sevin Okyay.

Canım “Dartanyan” pek tatlı konuşuyor! Seviyoruz kendisini… Güleç bir bölüm. 

Yayınları malum Nilay Örnek YouTube kanalından, yayınları birlikte yaptığımız Storytel’den, Spotify, iTunes gibi ortamlardan dinleyebilirsiniz. 🌿🍃🌳 

📸 Sevin Okyay fotoğrafına imza koymak istedim ama Google’da kim çekti bulamadım.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.