4 kilometre yürüyün, bir ağaç dikilsin!

ALAN SEÇ OKU, Doğa / Çevre, Şehir, Sosyal Medya / Teknoloji

Dünya çapında faaliyet gösterdiği her ülkede kendine sürdürülebilirlik ve bir sosyal destek hedefi koyan Norveçli boya markası Jotun, bu sene de Yeşil Adımlar uygulamasını ortaya çıkardı. Jotun, uygulamayı indirip 4 ve 6 kilometre yol yürüyen herkes için her yürüyüşte bir ağaç dikecek

 

Bir ağacın dikilmesine aracı olmak ister misiniz?
Geçen sene “Renkler herkes içindir” projesiyle körlere renkleri okuyan bir uygulama yüklenmesini sağlayan boya markası Jotun, bu sene de Jotun Yeşil Adımlar Projesi’ni hayata geçirdi.
Proje kapsamında geliştirilen Jotun Yeşil Adımlar mobil uygulaması, herkesi kısa mesafelerde araca binmek yerine yürümeye davet ediyor. Ve Norveçli boya firması buna karşılık ilk defa yürünen rotalarda 4 kilometrede 1, daha önceki rotalarda 6 kilometrede 1 ağaç dikiyor.

31 TEMMUZ’A KADAR

Jotun Boya Pazarlama Direktörü İsmet Uçarlı’nın tanıttığı proje, 15 Mayıs – 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında devam edecek.  Proje sonunda Jotun, uygulamada 50 bin km yolun yürünmesini ve TEMA’nın da desteğiyle 10 bin ağaç dikmeyi hedefliyor.
Bu sayede, Balıkesir Gönen’de oluşturacağı 3 orman büyüklüğündeki Jotun Hatıra Ormanı’nın yanı sıra 50.000 km’nin araçla kat edilmesi sonucu oluşacak karbon salınımını da önleyecek.
Uygulamada kullanıcılar kazandıkları istatistiklerini Facebook üzerinden paylaşabildiği gibi arkadaşlarını da bu uygulamaya davet edebiliyor.
Proje, gelecek senelerde de farklı konularda devam edecek.
Jotun YeşilAdımlar uygulaması ücretsiz olarak App Store’dan indirilebiliyor ve Google Play’den alınabiliyor.
Uygulamayı QR kodu okutarak ya da şu linki ziyaret ederek indirebilirsiniz:
iOS cihazlar için: https://appsto.re/tr/d6sujb.i
Android cihazlar için: https://goo.gl/18fBkt

 

 

 

Evde yürümekle olmuyor:)

 

Fotoğraf, Selimiye Turgut Şelalesi