Yaşasın Ağaç Kardeşliği!

ALAN SEÇ OKU, Doğa / Çevre, Eğitim, Şehir, Türkiye halleri

Ben de koşuyorum ama bir sorun niye? Ağaçlar için, çocuklar için, çocukların eğitimi için, TEMA Vakfı için ben de, 11 Kasım 2018 tarihindeki İstanbul Maratonu’nda 10 kilometre koşacağım; bağışlarınızı beklerim:)

 

Hangi yaprağın hangi ağaca ait olduğunu bilmeyi çok isterdim.
Ağaçların da acıyı hissedebildiğini, birbirleriyle iletişim kurduğunu, hafızaları olduğunu, birbirlerini kolladıklarını daha erken öğrenmek isterdim.
Ağaçlarla, çok sevdiğim kuşlarla, hayvanlarla ilgili her şeyi daha çocuk yaşta öğrenmeyi çok isterdim…
Betonu bu kadar çok seven insanlar yerine, ağacın değerini anlayanlarla yaşamak isterdim, istiyorum.
Bu yüzden de, bu yıl çok gurur duyarak İstanbul Maratonu’nda Tema Vakfı’nın çocuklar için başlattığı Ağaç Kardeşliği projesi için 10 kilometre koşacağım.

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN, DOĞA İÇİN

TEMA Vakfı okullarda doğa eğitimleri veriyor.
Çocuklar doğaya çıkıyor, toprağa dokunuyor, bir fidanı toprakla buluşturup emek vererek büyütüyor.
Koşunun detaylarını konuşurken bana da verdiler; ağaç kartları var harika, ağaç çarkı var, posterler var, sadece onlara sahip olmak bile şahane!
Çocukların ağaçları, yaprakları, doğayı tanıması, canlı yaşamını keşfetmesi ve kıymetini bilmesi için TEMA çok çalışıyor. Ben de azıcık koşacağım, siz de benim koşuma destek vererek Ağaç Kardeşliği projesine destek verebilirsiniz.
Bu konunun deneyimlileri “Sosyal medyadan çok bağış çıkmıyor” dedi ama ben ağaçlar için, çocuklar için, daha az beton için, TEMA Vakfı için az ya da çok fark etmez katkının çok olacağından eminim.
10 KM için 10 bin TL hedefledim.
Bana şans dileyin, mümkünse de Ağaç Kardeşliği’ne destek verin.

Şimdiden teşekkür ederim.
Bu bağış linki  https://bagis.adimadim.org?ccid=CC38243

FOTOĞRAFLAR: SİNAN HAMAMSARILAR

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.