Levent Kömür ile klasik yöneticilik kavramını sorgulatan bir ‘Nasıl Olunur?’ bölümü

Nasıl Olunur?, PODCAST

“Kuralların olmadığı, olsa da herkese aynı uygulanmadığı, pek çok şeyin sır olduğu piyasalarda” nasıl iş yapılır? Nasıl Olunur adlı podcast’imin 71’inci bölümünde konuğum, Mey Diageo Türkiye’nin Genel Müdürü Levent Kömür oldu

İş dünyasının dinamikleri uzak olduğum dinamikler.
Ama o dünyadan Levent Kömür ile konuşmak istedim, çünkü onu uzaktan hep daha farklı bir açı getirmek isteyen, yenilikçi, “çok okuyan” biri olarak görürüm.
İlgi alanlarımı yazabileceğim, karşılığında telif de alabileceğim yayın sayısı az. Kimi zaman çok az kişiye ulaşan bir dergiye yazarım mesela, Levent Bey’den bir mesaj gelir. Okumuştur, onunla ilgili yeni bir açı getirir.
Ben Reşat Ekrem Koçu okurum, “Ya Levent Bey Koçu için bir gece yapsanız ne güzel olur” diye bir mesajı rahatlıkla ona atabilirim, karşılığında da hemen şiirden, metinden, İstanbul’dan iki satır yazışacağımızı bilirim.
Bir yemeklerine katılırım; yeni kitabımı almış, hatta okumuştur. 50 kişinin olduğu bir iş yemeğine o kitabı getirme, kitap üzerine konuşma ve imza sorma hoşluğunu gösterir. Böyle incelikler insanın hoşuna gider…
Gastronomi dünyasının bana tanıttığı nevi şahsına münhasır insanlardan Levent Bey.
Biraz iş dünyasından konuştuk, biraz onun hayatından, biraz da onun yapmak istediği yöneticiliği uygularken yaşadığı güçlüklerden. Beyoğlu’ndan, okumaktan, İstanbulluluktan…

KURALLARIN OLMADIĞI BİR PİYASADA…


Şöyle yazmışım söyleşi metnine: “Kuralların olmadığı, olsa da herkese aynı uygulanmadığı, pek çok şeyin sır olduğu piyasalarda” nasıl iş yapılır?
Kriz dönemleri “okuyarak” nasıl aşılır? “Yeni nesil yönetici nasıl olunur?’’ ya da “Yeni neslin yöneticisi nasıl olunur?’’
Sesli kitap sistemi canım Storytel ile yaptığımız (ofisi, ekibi özledim) Levent Kömür söyleşisi, Spotify, iTunes ve podcast dinleyebileceğiniz tüm mecralarda.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.