Koltuk sevdası…

ALAN SEÇ OKU, Tasarım

Yazlık evimiz bir zaman makinesi gibi; apartman çok iyi durumda değil, yaşayanlar malum anlaşamıyorlar ve yeniden yapılamıyor. Ama bizim eşyalar posterlere kadar öylece duruyor. Son gittiğimde çektiğim fotoğraflardan birini sosyal medyadan paylaştım, şu cümlelerle:

“Hep merak ederim. Bunları zamanında kim tasarladı… Bence efsane bir model. Kitaplık var, vitrin var, iki anahtarlı, iki sürgülü-kapalı dolabı var, yatağın bazası var. Alt taraf koltuk ya da yatak oluyor. Bu tasarım size daha ne yapsın? Puf ve 2 koltukla takımdır bu. Hatırlayan?”

UMUT SARIKAYA KARİKATÜRLERİ

Paylaştığım fotoğrafa sadece Instagram’dan 3 bini aşkın direkt mesaj geldi… Tasarımcısını araştırdım ama bulamadım.

Kaya Çak ve Ahmet Kasapoğlu isimleri ortaya atıldı, emin olamadım. Umut Sarıkaya karikatürlerinde başrolde kendisi. Çok insan kilitli kapakların “ansızın” düşmesiyle hatırlıyor.

Yazlıkta bu ekip hâlâ pufu ve acayip rahat iki koltuğuyla duruyor. “Vermeyin” yazan var, e kolay mı? 

binaları için bir hanımefendi ile konuşmuştum. Aile apartmanlarından kalan özel mobilyalar için ev kiralamıştı, e mümkün mü? 

Yeni lacivert beyaz kılıflarla mis yazlık takıp yaparım diye hayaller kuruyorum. Ama seninle yaşayan biri, senin kadar eski eşya sevmeyebiliyor:) Bir eşyanın bu kadar insanın hayatına dahil olması acayip ilginç, çok düşünüyorum bunu… Anılar ve 80’ler!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.