Keşke her yer ‘erişilebilir olsa’…

Dergi yazıları, Hayata Dair, Şehir, Türkiye halleri
Kafa Dergisi, İyi Şeyler Kafası'nda Eylül ayında Erişilebilir Her Şey var...


Seben Ayşe Dayı, Serim Berke Yarar ve Hale Yıldız.. Onlar başarılı üç genç insan; bir antropolog, bir mühendis ve bir sanat yönetmeni.
Üniversiteyi üstün başarılarla bitirmiş, hatta ‘yüksek’lerini yapmış, farklı iş alanlarında çalışan üç arkadaş. Seben ve Serim Selebral Palsili; Hale ise tekerlekli sandalye kullanıyor… Üniversiteden bu yana birlikte zaman geçirmekten çok hoşlanıyorlar ama her yere birlikte gidemiyor, birlikte sokağa çıkamıyorlar.
Bu konuda sürekli düşünen, araştırma yapan, başka engelleri olan insanlarla bir araya gelen, sorun ve çözüm önerilerini tartışan, bir yerlerde gönüllü konuşmalar yapıp eğitimler veren bu üç genç Erişilebilir Her Şey’i (EHŞ), kurdu.
EHŞ, kurum, mekân, etkinlik ve festivaller başta, erişilebilir olmak isteyen herkese danışmaklık hizmeti veriyor. Ayrıntıları bu ay 6’ncı yılını kutlayan Kafa Dergisi’nde.
Okuyun çok isterim… Erişilebilir Her Şey’i izleyin. Ve tabii ki mekanınız, etkinliğiniz varsa onlara danışmanızı çok isterim. Hatta belediyeler onlarla işbirliği yapsa… Sevgili Ömür Kınay’a da beni onlarla tanıştırdığın için minnettarım.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.