Gündüz Vassaf’ı dinleyiniz

Türkiye halleri


Psikolog ve yazar Gündüz Vassaf, uzun yıllardır en sevdiğim yazarlardan biri. Ne yazdıysa okuyorum ve yazdıklarından onun iyi biri olduğunu düşünüyorum. Olur böyle… Yazılarını sevdiğimiz insanları severiz, tanışsak çok iyi anlaşabileceğimizi düşünürüz. Ama bazen öyle olmaz. Hem ben yazdım da bunu, hayranlığı pek sevmem, hayalkırıklıklarına açıktır, kendi beklentilerimizi yükleriz birilerine… Ama çok mutluyum ki, Gündüz Vassaf tam da kafamdaki gibi biri… Dinleyince anlayacaksınız. Dinlerken tekrar sevdiğim insanlardan; 1.5 saatlik yayında bir ömürlük zihin açanlardan… Ya da bilmiyorum, siz karar verin, benim pek sevdiğim Nasıl Olunur bölümlerinden biri oldu.

Sevgili Haluk Oral buluşturdu bizi.

Boston’da yeni kitabını yazmakta olan Vassaf ile Skype aracılığıyla buluştuk. Evlat olmaktan babalığa, ölümlerden yaşama, mağduriyet totalitarizminden meşhur müptelalığına, delirmeden zekâ testlerine, dünyaya duyarlılıktan iklim değişikliklerine pek çok konuda konuştuk…

Kısacası… Nasıl Olunur’un 69’uncu bölümünün konuğu, Orhan Pamuk’un ifadesiyle “Düş gücünün avukatı, düz yazımızın en özgür ruhlu kalemi” Gündüz Vassaf. Bu bölümü kaçırmayın.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.