BASE nedir, nerede, kimler katıldı? Ve bunun gibi bilgiler…

Fotoğraf, Fotoğraf, Resim, Sanat, Tasarım

Türkiye’nin ilk kolektif Güzel Sanatlar yeni mezunlar platformu, 116 eser ve önemli konuşmacılarla Galata Rum İlkokulu’nda. Sergi ve konuşmalar ücretsiz

NE ZAMAN?

22-24 Aralık’ta İstanbul’da olanların uğramasını, gezmesini, konuşmacılarını dinlemesini tavsiye edeceğim bir etkinlikler bütünü, sanat olayı var Galata Rum İlkokulu’nda…

BASE NEDİR?

BASE, Türkiye’nin ilk kolektif Güzel Sanatlar yeni mezunlar platformu (imiş). Türkiye’nin 20 ilinden, 31 üniversiteden 108 sanatçı adayının 116 yapıtı önemli isimlerden oluşan bir kurul tarafından seçilmiş, BASE’de sergileniyor.

Anıl Önen, Adana, Süs

ÜÇ TEMA

Bilgi, Çevre, İnsan ve altbaşlıklarında eserleri sınıflayan BASE’in kürasyonu Derya Yücel’e ait.
Bugün bir öngösterim vardı; oradan bazı kareler, çok beğendiğim bazı sesli, görüntülü işleri paylaşamıyorum burada ama bloga yazarım tembellik etmezsem.
Bu arada Batman’dan Kahramanmaraş’a pek çok ilden genç sanatçının gelip heyecanla eserlerinin başında elinizi sıkıp size eserlerini anlatmaları etkileyiciydi açıkçası.

BASE TALKS’TA KONUŞACAK 75 KİŞİ KİM?

Adnan Yerebakan, Agah Uğur, Ahmet Doğu İpek, Ahmet Elhan, Ahu Antmen, Alev Ebüzziya Siesbye, Ali Güreli, Ali Murat Ergül, Ali Kazma, Ali Kerem Bilge, Alper Turan, Arda Yalkın, Arkın Kahyaoğlu, Aslı Öymen, Aslı Sümer, Ayça Telgeren, Ayşegül Sönmez,

Banu Çarmıklı, Banu Taşkın, Beyza Boynudelik, Burcu Ezer, Burcu Gürvardar, Burçak Bingöl,

CANAN, Candaş Şişman, Cem Akar, Cem Sağbil, Coşar Kulaksız, Çağla Saraç, Çağrı Saray, Çelenk Bafra,

Deniz Ova, Derya Bigalı, Derya Yücel, Devabil Kara,

Ebru Yetişkin, Ela Cindoruk, Erdal İnci, Elvan Ekren, Emin Çapa, Emin Hitay, Emre Evrenos, Erim Bayrı, Esra Yıldız, Evren Erol, Ezgi Bakçay,

Ferhan İstanbullu, Ferhat Özgür,

Gamze Büyükkuşoğlu, Gökşen Buğra, Gönül Nuhoğlu, Gülsün Karamustafa,

Hale Tenger, Hamit Hamutçu, Hande Şekerciler, Haro Cümbüşyan, Hera Büyüktaşçıyan, Hüma Kabakçı,

İdil Deniz Türkmen, İnci Furni, İpek Duben,

Karoly Aliotti, Kemal Özen, Kerem Ozan Bayraktar, Korkut Avcı,

Lerzan Özer,

Marcus Graf, Mehmet Ali Bakanay, Mehmet Güleryüz, Mehmet Kahraman, Melih Görgün, Merve Akar Akgün, Merve Çağlar, Metehan Özcan, Mine Kaplangı, Moiz Zilberman, Murat Germen, Murat Morova, Mustafa Taviloğlu, Mümtaz Sağlam,

Nancy Atakan, Naz Cuğuloğlu, Nazan Pak, Nazar Şigaher, Nevzat Sayın, Nur Koçak,

Orhan Cem Çetin, Oya Delahaye, Özlem Büyükarman, Özlem Yalım,

Pemra Ataç Açıktan,

Refik Anadol,

Saliha Yavuz, Saruhan Doğan, Selin Söl, Seçkin Pirim, Selim Süme, Selim Ünlüsoy, Selman Bilal, Sera Sade, Seval Yavuz, Seyhan Musaoğlu,

Taner Ceylan, Tomur Atagök, Tony Ventura,

Uğurcan Ataoğlu,

Volkan Kızıltunç,

Yasemin Bay, Yağmur Çalış, Yunus Emre Erdoğan, Yusuf Sevinçli

Zuhal Baysar.

KONUŞMA PROGRAMI İÇİN…

https://www.base.ist/program

Ömer Sedat Yenidoğan, Nuh’un Gemisi

BASE ESERLERİNİ SEÇEN 23 KİŞİ KİM?

Delfina Foundation’ın kurucusu Aaron Cezar, Alev Ebüzziya,Borusan CEO’su ve koleksiyoner Agah Uğur, sanat yazarı ve eleştirmeni, akademisyen Ahu Antmen, koleksiyoner Aslı Bilge, koleksiyoner&sanat yazarı Banu Çarmıklı, İstanbul Modern Sergiler ve Programlar Direktörü Çelenk Bafra, The Armory Show’un Direktörü Deborah Harris, Galerist yönetici direktörü Doris Benhalegua, sanatçı Ergin İnan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı, koleksiyoner Erol Bilecik, sanatçı Hera Büyüktaşçıyan, fotoğraf sanatçısı Murat Germen, ressam Neş’e Erdok,New York Academy of Art’ın dekanı Peter Drake, Galerie Voss direktörü Rudiger Voss, Daire Sanat kurucusu Selin Söl, grafik tasarım sanatçısı/art direktör Stephan Bundi, Spot Projects kurucusu/ koleksiyoner Tansa Mermerci Ekşioğlu, Piartworks kurucusu Yeşim Turanlı, grafik tasarımcı Yeşim Demir ve heykel sanatçısı Ziyatin Nuriev.

Hasan Avni Koçak, Mersin, Selçuklu Işıltısı

SPONSORLAR KİMLER?

Arçelik, Avantgarde Collection, Axa Sigorta, Ersa Mobilya , Doğuş Holding Sanata bi yer, Gaia , İlbak Holding, Koton, No11 apartments, Papatya Mobilya, Pegasus, Pronet ,TAV Passport , Teknosa, Tepta aydınlatma, The Ritz Carlton, Titrifikir, Türk Telekom, Uber ve Zubizu’nun da destekleriyle gerçekleşecek.

Sena Gökçeoğlu, Yozgat, Kadın
Kübra Boy, Sakarya, Trofe
Elif Özer, İstanbul, Nowehe to Hide (Ana madde mum)

 

Seda Yakupoğlu, İzmit, İsimsiz
Damla Yalçın Ankara, Budadayım
Veysel Daşçı, Kahramanmaraş, Farmer 2,