Ayşe And Eğitim ve Sanat Vakfı için online müzayedeye katılmak ister misiniz?

Kitap, Türkiye halleri

Ayşe And ismini bugün aradığınızda pek çok Mina Başaran fotoğrafı da çıkıyor. Çünkü Ayşe de o elim uçak kazasında hayatını kaybeden 11 kişiden biriydi. Ama o aynı zamanda bir klinik psikolog, yardımsever bir genç kadın ve anne-babasının yolunda ilerleyen bir koleksiyonerdi. Şimdi ailesi bir vakıf kurmak için minik bir müzayede düzenliyor

 

Sevgili Ekrem And’ı, Kafa Dergisi’nde yaptığım ‘Koleksiyon Kafası’ adlı köşe vesilesiyle, Kanat Atkaya’nın arabuluculuğu ile tanıdım.
Entel Bülten adıyla uzun süredir ilgiyle okuduğum, çeşitli müzayedeleri haber verirken, güncel gelişmelerden bir takım tarihi olaylara pek çok konudan söz açan, dilini de pek beğendiğim email yollu duyuruları da o yazarmış meğer.
Ardından pek çok ortak arkadaşımız olduğunu fark ettik, kitaplardan, koleksiyonlardan, değerli eserlerden söz ettik.

Birbirimize sanal dünyadan dokunmaya devam ettik.
Sonra bir gün yazdığı bir metni gördüm ve inanamadım; Mina Başaran’ın bekarlığa veda gezisi için yapılan gezide hayatını kaybeden 11 kişiden biri de onun kızı idi; Ayşe And.
Metanetine hayran kaldığım bir mesajdı gördüğüm.
Uzatmayayım.
Şimdi kızı adına bir projesi var.
Kendi güzel yazını ile ileteyim, sonra da siz de içinde olmak isterseniz diye altına adresleri iliştireyim.
Kendisi vurgulamış zaten, istek “Hadi yardım edin, para verin bir şeyler yapalım” değil. Bu müzayededen elde edilen gelirle yapılacak her şey. Ancak müzayedeye katılmak için son tarih 22 Haziran 2018, saat 22.00.
Buyrun okuyun.

Ekber Bey kızı Ayşe ile…

Sevgili Nilay;

 
Biricik kızım Ayşe’mizi uçak kazasında kaybedeli üç ay oldu. Ayşe bir klinik psikolog ve iyi bir kitap koleksiyoncusu olarak yetişiyordu.
Onu unutmamak ve unutturmamak için bir vakıf, ‘Ayşe And Eğitim ve Sanat Vakfı‘ kurmaya karar verdik ve birkaç gazeteci arkadaşımın katkısı ile toplanan hibe kitaplardan bir müzayede düzenledik.
Vakfın amacı Ayşe’nin koleksiyonunu bir arada tutmak, oldukça geniş olan psikoloji kitaplarını bir meslek kütüphanesine dönüştürmek ve psikoloji masteri yapan öğrencilere burs sağlamak. Ayrıca çeşitli organizasyonlara hibe edilip ziyan olan kitaplardan bir gelir sağlamak ve gerçek ihtiyaç sahibi bünyelere, bu konudaki bilgimizi kullanarak ulaştırmak olacaktır.
Bir vakıf hizmet işlevini yerine getirdiği takdirde yaşar. Amacımız, iane toplamak değil kitapların okuyucusunu, koleksiyoncusunu veya güzel hediye olabilecek yerlerini bularak kaynak sağlamak. 
 
Sevgiler,
 
Ekber”
 
 
Müzayedeye buradan ulaşabiliyorsunuz
 Ayrıca sorunuz varsa: